Samarqand davlat tibbiyot universitetida dorivor o‘simliklarni yetishtirish va chuqur qayta ishlashda ilm-fan va ishlab chiqarish korxonalarining koperatsiya aloqalarni kengaytirishga bag‘ishlangan "Ibn Sino merosi" ko‘rgazmasi tashkil etildi.
Samarqand viloyat hokimligi, Samarqand davlat tibbiyot universiteti hamda Samarqand viloyati savdo-sanoat palatasi bilan hamkorlikda tashkil etilgan ko‘rgazmada viloyat hokimining mahalliy sanoatni rivojlantirish masalalari bo‘yicha yordamchisi Ibragimov Nozir Aliyevich va Samarqand davlat tibbiyot universiteti rektori Rizayev Jasur Alimdjanovich so‘zga chiqib, ilmiy-innovatsion loyihalarni qo‘llab-quvvatlash hamda, dorivor o‘simliklarni ishlab chiqarish va qayta ishlash jarayonida kooperatsiya aloqalarini kengaytirish chora-tadbirlarining ahamiyati haqida so‘z yuritdilar.
Ko‘rgazmada Farmatsiya fakulteti professor-o‘qituvchilarining yangi ilmiy innovatsion loyihalari namoyish etildi. Ayniqsa, Farmatsevtika ishini tashkil qilish kafedrasining 7 turdagi dorivor o‘simliklarning dastlabki ishlab chiqarilgan mahsulotlari ko‘pchilikda qiziqish uyg‘otdi.
Ko‘rgazma doirasida mavzuga bag‘ishlangan seminar tashkil etilib, ma’ruzachilar tomonidan sohaga doir amalga oshirilayotgan ishlar, yutuqlar, kamchiliklar va yangiliklar muhokama qilindi.